Адвокат срещу ЧСИ

Адвокат срещу ЧСИ, Водене на дела срещу ЧСИ и защита от колекторски фирми

КОГА НИ Е НУЖЕН ДОБЪР АДВОКАТ СРЕЩУ ЧСИ ИЛИ ДСИ В СОФИЯ И В СТРАНАТА?

Добрият адвокат срещу ЧСИ (Частен съдебен изпълнител) или ДСИ (Държавен съдебен изпълнител) е запознат със всички особености на изпълнителния процес и може да Ви насочи към метод на защита, който най-добре отговаря на Вашите интереси, нужди и финансови възможности. Най-често срещаните ситуации, при които следва да си наемете добър адвокат срещу ЧСИ са следните:

1. Когато срещу вас е образувано изпълнително дело.

В случай, че частният съдебен изпълнител образува изпълнително дело срещу вас, то той трябва да спази конкретна законово регламентирана процедура, за да може реално да посегне към Вашето имущество!

Добър адвокат за дело срещу ЧСИ задължително трябва да потърсите при запор на заплатата, когато имате задължения по кредит към банка, ако Ви тормозят колекторски фирми, когато ЧСИ започне процедура по възбрана и публична продан на имоти, ако сте поръчител по кредит, който длъжникът не плаща и във всички други случаи, когато с Вас се свържат от кантора на частен или държавен съдебен изпълнител!

След образуването на изпълнителното дело получавате Покана за доброволно изпълнение , след което започва да тече 14 дневен срок. Нашият съвет е незабавно да си наемете добър адвокат срещу ЧСИ възможно най-скоро след като Ви бъде връчена тя.

Най-важният елемент от редовността на Поканата за доброволно изпълнение е нейното редовно връчване!

Редовното връчване на поканата за доброволно изпълнение е условие за законосъобразност на действията на Частния Съдебен Изпълнител!

Поканите за доброволно изпълнение и съобщенията по изпълнителните дела на частните съдебни изпълнители  се връчват  от служител в кантората на ЧСИ, определен да връчва призовки, съобщения и съдебни книжа по реда на чл.37-58 от ГПК.

Поканите за доброволно изпълнение и съобщенията по  изпълнителните дела на държавните съдебни изпълнители  се връчват от съдебни служители- връчители от районния съд.

Поканата за доброволно изпълнение се връчва лично на длъжника на  посочения по изпълнителното дело адрес.

Когато длъжникът в продължение на един месец не може да бъде намерен на посочения по делото адрес и не се намери лице, което е съгласно да получи съобщението, връчителят залепва уведомление на вратата или на пощенската кутия, а когато до тях не е осигурен достъп – на входната врата или на видно място около нея - важно е уведомлението да бъде залепено на видно място на местоживеенето на длъжника.

Законът презумира, че длъжникът живее на постоянния си адрес и съдебните книжа биват връчени по постоянен адрес, освен ако по определения ред той не е посочил друг адрес!

Когато има достъп до пощенската кутия, връчителят пуска уведомление и в нея. Невъзможността длъжникът да бъде намерен на посочения по делото адрес се констатира най-малко с три посещения на адреса, с интервал от поне една седмица между всяко от тях, като най-малко едно от посещенията е в неприсъствен ден. Това правило не се прилага, когато връчителят е събрал данни, че  длъжникът не живее на адреса, след справка от управителя на етажната собственост, от кмета на съответното населено място или по друг начин и е удостоверил това с посочване на източника на тези данни в съобщението. В уведомлението се посочва, че книжата са оставени в кантората на съдебния изпълнител, съответно в деловодството на съдебно изпълнителната служба при районния съд както и че те могат да бъдат получени там в двуседмичен срок от залепването на уведомлението.

Когато длъжникът не се яви да получи поканата за доброволно изпълнение или съобщението, съдебният изпълнител служебно проверява неговата адресна регистрация и ако посоченият адрес не съвпада с постоянния и настоящия адрес на страната, ЧСИ/ДСИ  разпорежда връчване по настоящия или постоянния адрес . Когато  връчителят е събрал данни, че длъжникът не живее на адреса,  съобщението се прилага към делото.

Съдебният изпълнител служебно проверява и местоработата на длъжника  и разпорежда връчване по местоработата.

Поканата за доброволно изпълнение ,съответно съобщението се смятат за връчени с изтичането на срока за получаването му от канцеларията на ЧСИ или съдебно-изпълнителната служба при районния съд.

Когато съобщението не може да бъде връчено лично на адресата, то се връчва на друго лице, което е съгласно да го приеме.

Друго лице може да бъде всеки пълнолетен от домашните му или който живее на адреса, или е работник, служител или съответно работодател на адресата. Лицето, чрез което става връчването, се подписва в разписката със задължение да предаде призовката на адресата. Не може да се връчва на лица, които участват по делото като насрещна страна на адресата.

Съдът изключва от кръга на другите лица тези, които са заинтересовани от изхода на делото или са изрично посочени в писмено изявление на адресата. Тези лица се посочват в съобщението и обратната разписка.

С получаването на съобщението от другото лице се смята, че връчването е извършено на адресата. Адресатът може да иска възстановяване на срока, ако е отсъствал от адреса и не е било възможно да узнае своевременно за връчването. Срокът по чл. 64, ал. 2 започва да тече от момента, в който адресатът е могъл да узнае за връчването.

Мястото  на връчване е определено в чл. 49 от ГПК като  жилището, вилата, местоработата, местослуженето  или друго място, което се обитава от адресата, както и всяко друго място, на което адресатът може да бъде намерен.

Действията на частният съдебен изпълнител могат да се обжалват в 7 дневен срок от узнаването за тяхното извършване!

КАК МОГА ДА СИ НАЕМА ДОБЪР АДВОКАТ СРЕЩУ ЧСИ?

Можете да заявите онлайн консултация или да ни се обадите директно, използвайки бутоните по-долу!

„Адвокатска кантора Радослав Шулев“ разполага с изключително опитни и успешни специалисти, практикуващи като адвокати срещу ЧСИ.

Адвокат срещу ЧСИ ни е необходим и когато получим призовка за опис на движими вещи в дома ни. Също така, частните съдебни изпълнители извършват и множество други действия като например принудително отнемане на дете от родител, който не желае доброволно да го предаде, както и принудително извеждане на лице от имот, ако не желае да го напусне доброволно.

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ПРИНУДИТЕЛНОТО ИЗПЪЛНЕНИЕ?

Принудителното изпълнение, провеждано по реда на Гражданския процесуален кодекс, е част от изпълнителното производство, което започва с издаването от съда на изпълнителен лист или заповед за изпълнение и се провежда от съдебния изпълнител (държавен или частен). Всъщност, целта на изпълнителното производство е да удовлетвори претенцията на един кредитор към неговия длъжник, който отказва доброволно да погаси задължението си.

Принудително изпълнение може да се иска за заплащане на определена сума, за извършване на определено заместимо действие (т. е. действие, което може да бъде извършено не само от длъжника, но и от друго лице), както и за незаместими действия (т. е. действие, което може да бъде извършено само лично от длъжника) и бездействия.

В областта на принудителното изпълнение „Адвокатска кантора Радослав Шулев“ предлага:

– консултации във връзка със започнати изпълнителни производства (когато е получена покана за доброволно изпълнение или са наложени запор или възбрана);

– представителство от адвокат срещу ЧСИ;

– обжалване на незаконни действия на съдебния изпълнител;

– изготвяне на възражения срещу издадени заповеди за изпълнение и представителство по тях;

– изготвяне на молби за издаване на изпълнителен лист, заповед за изпълнение и за започване на принудително изпълнение;

– правна помощ и съдействие при разпореждане със запорирано или възбранено имущество;

– завеждане на дела при погасени по давност задължения и др.

Заявете консултация
Обадете се сега

ВИЖТЕ ОЩЕ СХОДНИ ПРАВНИ СТАТИИ!

Адвокатска кантора Радослав Шулев социални мрежи Адвокатска кантора Радослав Шулев свържете се с нас